Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca skody ukarany 24 punktami karnymi

Data publikacji 06.10.2022

Kierowca skody jechał autostradą A4 z prędkością blisko 200 km/h. Dodatkowo mężczyzna naruszył obowiązek jazdy prawą stroną jezdni oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Strzelecka grupa SPEED ukarała kierującego mandatem karnym w kwocie 1650 zł. Dodatkowo na konto 22-latka trafiły 24 punkty karne. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominamy o obowiązywaniu nowego taryfikatora.

Kilka dni temu strzelecka grupa SPEED pełniła wzmożony nadzór na autostradzie A4. Podczas patrolu mundurowi zauważyli pojazd, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Ustalili, że kierowca skody podróżuje z prędkością blisko 200 km/h, czyli o 60 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Dodatkowo kierujący nie stosował się do obowiązku jazdy prawostronnej i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą skody siedział 22-letni mężczyzna. Strzelecka drogówka ukarała kierującego mandatem karnym w kwocie 1650 zł. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiły 24 punkty karne.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych. Nadmierna prędość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, zwłaszcza na autostradzie. Przypominamy również, że od 17 września bieżącego roku obowiązuje nowy taryfikator drogowy. W dalszym ciągu jednak limit jaki może uzbierać kierowca za naruszenia prawa wynosi 24 punkty karne. Po przekroczeniu tej ilości punktów mundurowi kierują wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

O tym co zostało zmienione w taryfikatorze drogowym można przeczytać poniżej:

(KWP  w Opolu / sc)

Film Kierowca skody ukarany 24 punktami karnymi

Pobierz plik Kierowca skody ukarany 24 punktami karnymi (format mp4 - rozmiar 1.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony