Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradziony rower, gdy odnaleźli poszukiwanego pacjenta

Data publikacji 06.10.2022

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 50-latka, który oddalił się z jednego z oddziałów świeckiego szpitala. Stan, w jakim znajdował się pacjent wymagał hospitalizacji. Funkcjonariusze, patrolując miasto, odnaleźli zaginionego na jednej z ulic. Miał przy sobie rower, który, jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł z pobliskiej posesji. 50-latek trafił pod opiekę lekarską, a rower do właściciela.

Wczoraj (5.10.2022), po  godzinie 6.00, dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie o pacjencie, który oddalił się z jednego z oddziałów miejscowego szpitala. Z przekazanej informacji wynikało, że 50-latek znajduje się w stanie, który wymaga hospitalizacji. Ze względu na realne zagrożenie, mundurowi natychmiast przystąpili do działań.

Funkcjonariusze ustalili jego dane oraz rysopis, a następnie sprawdzili rejon wokół szpitala, dworce, przystanki autobusowe i inne miejsca ogólnodostępne na terenie Świecia. W trakcie prowadzonych poszukiwań, policjanci wydziału prewencji, na ulicy 10 Lutego, zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. Odpowiadał on podanemu rysopisowi. Okazało się, że jest to poszukiwany pacjent.

W trakcie czynności do policjantów podszedł inny mężczyzna, twierdząc, że rower, który właśnie zabezpieczyli, należy do niego i niedawno został skradziony z terenu jego posesji.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych 50-latek, który z niewiadomych przyczyn oddalił się ze szpitala, trafił pod opiekę lekarską, a skradziony rower wrócił do rąk właściciela.

Sprawcy kradzieży za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony