Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna zjadł muchomory. Zdezorientowanego 41-latka odnaleźli ostrołęccy policjanci

Data publikacji 07.10.2022

Zakrojone na szeroką skalę działania ostrołęckich policjantów pozwoliły na odnalezienie już po niespełna pół godzinie od zgłoszenia mężczyzny, który pilnie potrzebował pomocy. 41-latek według osoby zgłaszającej zjadł trzy muchomory czerwone, po czym wyszedł z miejsca, gdzie przebywał. Po odnalezieniu mężczyzna został on przekazany pod opiekę lekarzy.

Słowo „czas” towarzyszy policjantom w codziennej służbie. Szczególnie jeśli chodzi o osoby zaginione. Stąd też niejednokrotnie w takich sytuacjach jest zarządzany alarm dla jednostki, dzięki któremu do działań poszukiwawczych są angażowani policjanci będący w dniu wolnym od służby. To właśnie było dzisiaj. Dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał wiadomość, która postawiła na nogi policjantów niemal ze wszystkich wydziałów komendy.

Osoba zgłaszająca przekazała informację dotyczącą wymagającego opieki 41-latka, który miał po zjedzeniu trzech muchomorów wyjść z miejsca przebywania.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji natychmiast rozpoczęto poszukiwania mężczyzny. Komunikat wraz z jego rysopisem został przekazany do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego. Jednocześnie sprawdzano także okoliczne ulice, klatki schodowe, parki i dworce. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć mężczyznę.

Po niespełna pół godzinie od zgłoszenia policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego na jednej z ulic Ostrołęki odnaleźli 41-latka. Został on przekazany pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Apelujemy o ostrożność podczas grzybobrania. Pamiętajmy, że pomyłkę w tym zakresie możemy przypłacić zdrowiem, a nawet życiem. Jeżeli nie jesteśmy pewni znalezionych grzybów po prostu ich nie zbieramy. Takie postępowanie pomoże uchronić nas od zatrucia. Muchomor zawiera toksyczne substancje takie jak muskaryna, kwas ibotenowy i muscymol. Główne objawy zatrucia to duszności, wymioty oraz biegunka, a także halucynacje. Halucynacje obejmują poważne zaburzenia poczucia czasu i przestrzeni, które powodują poczucie ogólnej dezorientacji.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony