Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wraz matką 18-latka uratowali życie mężczyzny

Data publikacji 11.10.2022

Śródmiejscy wywiadowcy otrzymali informację o nieprzytomnym mężczyźnie wymagającym natychmiastowej pomocy. Policjanci błyskawicznie udali pod wskazany adres, gdzie zastali matkę 18-latka prowadzącą resuscytację. Jeden z policjantów zmienił wycieńczoną kobietę, przejmując od niej czynności resuscytacyjne. Zanim przyjechało pogotowie syn kobiety odzyskał przytomność i wróciły mu wszystkie czynności życiowe. Akcję ratunkową zarejestrowały kamerki umieszczone na mundurach policjantów.

Dramatyczne chwile rozegrały się wczesnym rankiem w jednym z mieszkań przy ulicy Wilczej. Policjanci otrzymali sygnał o nieprzytomnej, zsiniałej osobie leżącej na podłodze w pokoju i wymagającej natychmiastowej pomocy. Po przyjechaniu na miejsce przed budynkiem funkcjonariusze spotkali mężczyznę, który oświadczył, że coś stało się jego bratu. Policjanci szybko pobiegli na górę, gdzie w jednym z lokali zastali leżącego na podłodze 18-latka i prowadzącą resuscytację jego matkę. Widząc ogromne zmęczenie kobiety, policjanci przejęli od niej akcję resuscytacji, monitorując na bieżąco stan jej dziecka w oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia.

Zanim jednak przyjechał lekarz mężczyzna w efekcie prowadzonej skutecznie resuscytacji i reanimacji odzyskał przytomność i wszystkie czynności życiowe. Pogotowie zabrało pacjenta do szpitala, aby sprawdzić jego stan zdrowia.

(KSP/ kp)

Film przedstawia sytuację opisaną w tekście.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.74 MB)

Powrót na górę strony