Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z rzeszowskiej komendy pobiegnie w sztafecie charytatywnej

Data publikacji 11.10.2022

Asp. szt. Łukasz Sieńko, policjant z komisariatu w Dynowie, pobiegnie w najbliższy piątek w sztafecie charytatywnej. Będzie to bieg dookoła Podkarpacia, którego celem jest wsparcie trójki dzieci, które straciły mamę. Podkarpackie władze objęły przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Sztafeta wystartuje w piątek 14 października 2022 roku o godz. 5.00 z Dynowa.

Będzie to kolejna akcja z cyklu „Przez Polskę dla Serca i Krwi”. Tym razem wydarzenie będzie miało charakter lokalny. Pod nazwą „Run de Podkarpacie - Sztafeta dla Marzeń” - 9 pasjonatów, będzie chciało obiec dookoła Podkarpacie, biegnąc non stop 60 godzin, pokonując w formie sztafety 750 km. W biegu udział wezmą m.in. policjant z komisariatu w Dynowie, strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz żołnierz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Zawodnicy pobiegną dla trójki dzieci, które straciły mamę.

Inicjatywę honorowym patronatem objęli Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

Więcej o przedsięwzięciu można przeczytać na profilu na facebooku - Przez Polskę dla Serca i Krwi oraz na stronie zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka datków na pomoc dla rodziny. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony