Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne medale Mistrzostw Polski policyjnych biegaczy

Data publikacji 11.10.2022

W minioną sobotę w miejscowości Kokotek pod Lublińcem odbyły się organizowane przez Wojskowy Klub Biegacza META i JWK Lubliniec " XXVI Bieg o nóż komandosa", czyli Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych. im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

W zawodach wzięło udział ponad 800 mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy. M. in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej i Służby Ochrony Kolei. Zawody są bardzo ciężką i wymagająca próbą. Wytyczona w malowniczych lublinieckich lasach trasa z uwagi na przypadający w tym roku jubileusz 15-lecia Wojsk Specjalnych została wydłużona do 15 km zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Trasa prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami. Koniecznością jest pokonanie trasy w umundurowaniu ćwiczebnym i wysokich butach taktycznych

W mocno obsadzonej konkurencji świetny start odnotowali nasi policyjni biegacze. II miejsce i tytuł wicemistrzyń Polski Służb Mundurowych w kategorii kobiet wywalczyła Reprezentacja Polskiej Policji w składzie: asp. szt. Monika Mrugała (KWP Opole), mł.asp. Agnieszka Czyżewska (KWP Katowice) i mł. asp. Agnieszka Jeż (KWP Katowice).

Podobnie Panowie z Reprezentacji w składzie: podinsp. Maciej Wojciechowski (WSPol Szczytno), mł. asp. Arkadiusz Połeć (SP Słupsk) i post. Skupiński Damian (KPP Sieradz) również zakończyli rywalizację na II miejscu zdobywając tytuł wicemistrzów Polski. Nasza druga drużyna w składzie: st. asp. Jacek Michulec (KWP Katowice), st. sierż. Paweł Wylężałek (KWP Katowice) i post. Miłosz Kuczkowski (KWP Gdańsk) zajęła miejsce tuż za podium na IV miejscu.

Indywidualnie w kategorii policjantek najlepsza okazała się: Agnieszka Jeż, druga była Agnieszka Czyżewska, a trzecia Monika Mrugała. Natomiast wśród Policjantów najlepszy był Arkadiusz Połeć, drugi Damian Skupiński a trzeci Maciej Wojciechowski.

Zawody w tym roku zdominowali wojskowi biegacze z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony wygrywając zarówno klasyfikację indywidualną jak i drużynową.

Zwycięzców nagradzał pan generał dywizji Sławomir Drumowicz - Dowodca Komponentu Wojsk Specjalnych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym, którzy zmierzyli się i ukończyli tak trudną i wymagającą trasą tego wyjątkowego biegu przełajowego. Wydarzenie jak co roku zostało świetnie zorganizowane i odbywało się przyjaznej atmosferze integrując całe środowisko służb mundurowych naszego kraju.

Życzymy naszym koleżankom i kolegom kolejnych sukcesów!

(Kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w lekkoatletyce insp. Tomasz Kubicki)

 • na zdjęciu grupa osób w umundurowaniu pozuje do zdjęcia
 • na zdjęciu wszystkie osoby, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski
 • na zdjęciu uczestnicy Mistrzostw w trakcie biegu przełajowego
 • mężczyzna w umundurowaniu w trakcie biegu przełajowego
 • umundurowany funkcjonariusz w trakcie biegu przełajowego
 • umundurowany mężczyzna pozuje do zdjęcia na mecie po zakończonym biegu przełajowym, na szyi nosi medal
 • umundurowani funkcjonariusze po zakończonym biegu, każdy z mężczyzn na szyi ma medal
 • 3 policjantki w umundurowaniu wojskowym pozują do zdjęcia siedząc na trawie
 • 3 umundurowane policjantki na podium po wygranym biegu przełajowym
 • 3 policjantki w umundurowaniu policyjnym pozują do zdjęcia ze statuetkami
 • 3 umundurowanych policjantów pozuje do zdjęcia ze statuetkami
 • grupa umundurowanych funkcjonariuszy pozuje do zdjęcia
Powrót na górę strony