Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna eskorta w trosce o życie dziecka

Data publikacji 13.10.2022

Funkcjonariusze słubickiej drogówki po raz kolejny udowadniają, że hasło „Chronimy i Pomagamy” ma wielowymiarowe znaczenie. W trakcie pełnienia służby tym razem to ich zatrzymał kierujący samochodem osobowym marki Skoda, z którego wybiegł roztrzęsiony mężczyzna prosząc o pilotaż do szpitala, ponieważ jego córeczka pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Bez zastanowienia mundurowi zapewnili szybki i bezpieczny przejazd do celu.

Służba w Policji jest często nieprzewidywalna, wymaga od policjanta podejmowania szybkich i słusznych decyzji. Jednak w sytuacji gdzie na szali stoi czyjeś życie i zdrowie działamy intuicyjnie, jednak nasze działania  zawsze skierowane są na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

W poniedziałek, 10 października 2022 roku kiedy spanikowany mężczyzna podbiegł do funkcjonariuszy pokazując na tylnym siedzeniu pojazdu swoją córeczkę, która wraz z mlekiem wypiła środek służący do odkamieniania czajnika policjanci bez chwili zawahania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych  przystąpili do pilotażu zapewniając bezpieczny i szybki dojazd do Szpitala w Słubicach, gdzie czekała pomoc medyczna. W takich przypadkach liczy się każda chwila, gdyż spożyte środki chemiczne mogą zagrażać życiu i zdrowiu.

Dziewczynka wraz z tatą na szczęście do Szpitala dotarła na czas i jej zdrowiu już nic nie zagraża.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • umundurowany policjant ruchu drogowego stoi przy radiowozie
  • umundurowany policjant ruchu drogowego stoi przy radiowozie
  • kolaż zdjęć, dwóch umundurowanych policjantów stoi przy radiowozie
Powrót na górę strony