Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za inną czynność seksualną wobec 13-latki

Data publikacji 13.10.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec 13-letniej dziewczynki. 35-letniemu zatrzymanemu grozi kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i prokuratury podejrzany został tymczasowo aresztowany przez jastrzębski sąd.

35-latek został zatrzymany tuż po tym, jak mundurowi interweniowali przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego. Tam mężczyzna, działając z zaskoczenia i wbrew woli 13-letniej dziewczynki, dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej. Zaalarmowani policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach natychmiast przystąpili do działań. Odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia.

Podejrzany 35-latek został przesłuchany. Śledczy przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej lat 15 i zawnioskował do sądu o tymczasowego aresztowanie mężczyzny. Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował 35-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony