Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2500 złotych mandatu i 15 punktów karnych dla pirata drogowego

Data publikacji 14.10.2022

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED ukarali wysokim mandatem w wysokości 2500 złotych kierującego, który zlekceważył przepisy i stworzył zagrożenie na drodze jadąc z prędkością niemal 130 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyzna dostał również 15 punktów karnych.

Wielokrotnie piszemy o tym jak niebezpieczna jest nadmierna prędkość w ruchu drogowym. To najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych – nierzadko z tragicznymi skutkami. Dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w czasie każdej służby mają za zadanie kontrolowanie prędkości pojazdów zarówno w terenie zabudowanym, jak i na drogach powiatu. Dla zielonogórskiej grupy SPEED kontrolowanie prędkości jest najważniejszym z zadań. A ponieważ przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęściej popełnianym „grzechem” kierujących, policjanci na każdej służbie mają sporo pracy.

Także w czwartek (13 października) grupa SPEED pełniła służbę na drogach naszego powiatu. W Niwiskach policjanci zauważyli w terenie zabudowanym bardzo szybko jadącą Mazdę. Wideorejestrator zapisał prędkość pojazdu – prawie 130 km/h – czyli kierujący przekroczył dozwolony limit o ponad 70 kilometrów na godzinę! Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Czerwieńska kierującego Mazdą. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 42-latka.

Wiele razy przypominaliśmy już o tym, jak surowo karane są wykroczenia kierujących wobec pieszych oraz przekroczenia prędkości. Niestety jak widać nie odstrasza to niektórych „drogowych piratów”. Nie zgadzajmy się na to. Każdy, kto jest świadkiem wykroczenia drogowego może zawiadomić o tym Policję.

Przypominamy też, że od 17 września wzrosła ilość punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia. Dotychczas górną granicą było 10 punktów – teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ważną zmianą jest także „recydywa” przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu karnego.  

Więcej:  Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego!

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony