Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za podpalenia na terenie powiatu wielickiego

Data publikacji 17.10.2022

Wieliccy policjanci zatrzymali 21-latka, podejrzanego o dokonanie podpaleń na terenie powiatu wielickiego. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Wieliccy policjanci pracowali nad sprawą pożarów, do których doszło na terenie gminy Biskupice we wrześniu oraz w październiku br. Jak ustalono, pożary były wzniecane najczęściej w późnych godzinach nocnych. Straty poniesione wskutek podpaleń stert słomy, stodół (w których znajdowały się maszyny i urządzenia rolnicze) oraz opuszczonych budynków, przekroczyły 100 tysięcy złotych. Miejsca zdarzeń zostały poddane oględzinom z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Intensywne, żmudne czynności operacyjne i procesowe pozwoliły na wytypowanie sprawcy tych podpaleń. 13 października br. policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Materiał dowodowy zgromadzony w postępowaniu pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów uszkodzenia mienia poprzez umyślne podłożenie ognia.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / kp)

  • paląca sie stodoła oraz traktor
  • Spalona stodoła
  • strażak gasi pożar stodoły
Powrót na górę strony