Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała "na wnuczka", zatrzymali ją błaszkowscy policjanci

Data publikacji 17.10.2022

Intensywna i skrupulatna praca błaszkowskich policjantów nad sprawą oszustwa „na wnuczka” na szkodę 73-latki z powiatu sieradzkiego, zakończyła się sukcesem. Zatrzymana została 28-letnia mieszkanka Krakowa. Oszustka działając pod legendą wypadku komunikacyjnego, podszyła się pod członka rodziny i wyłudziła od seniorki kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzana usłyszała zarzut oszustwa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie 2021 roku komisariat policji w Błaszkach został powiadomiony o oszustwie, którego ofiarą padła 73-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, zadzwoniła do niej kobieta podająca się za jej synową. Rozmówczyni twierdziła, że jej syn spowodował wypadek komunikacyjny, został zatrzymamy i potrzebne są pieniądze, aby opuścił areszt. Starsza kobieta zgodziła się pomóc finansowo rzekomemu wnuczkowi. Oszustka poinformowała seniorkę, że za jakiś czas do jej domu przyjedzie adwokatka, której ma przekazać gotówkę. Kiedy 73-latka skontaktowała się  ze swoimi krewnymi, okazało się, że została oszukana.

Rozwiązaniem sprawy natychmiast zajęli się błaszkowscy śledczy. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej  w Sieradzu, policjanci prowadzili intensywne czynności i sprawdzali każdy trop. Śledczy zabezpieczyli i przejrzeli wiele nagrań z monitoringów.

Funkcjonariusze przeanalizowali również podobne spraw z terenu Polski. Spośród kilkunastu podejrzanych trop prowadził do 28-letniej mieszkanki Krakowa, już wcześniej notowanej za podobne oszustwa. Początkowo nie było wiadomo, gdzie przebywa typowana w sprawie kobieta. Prawdopodobnie wynajmowała kilka mieszkań w Krakowie. Kolejne czynności błaszkowskich śledczych doprowadziły do ustalenia faktycznego miejsca zamieszkania oszustki.

17 sierpnia 2022 roku funkcjonariusze zastali ją w wynajętym mieszkaniu w Krakowie. W rozmowie z policjantami 28-latka przyznała się do wyłudzenia pieniędzy od 73-letniej mieszkanki powiatu sieradzkiego.

Podejrzana usłyszała zarzut oszustwa. Za dokonane przestępstwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony