Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa inwestycja dla stanowiska dowodzenia opolskiej Policji

Data publikacji 17.10.2022

Nowoczesna, interaktywna i wielofunkcyjna - to nowa ściana wizyjna na stanowisku dowodzenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Została sfinansowana ze środków przekazanych przez Marszałka Województwa Opolskiego w ramach Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk zaprezentował możliwości nowej inwestycji Marszałkowi Województwa Opolskiego Panu Andrzejowi Bule. To nieocenione narzędzie pomocne podczas prowadzonych poszukiwań, policyjnych zabezpieczeń czy akcji nastawionych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Stanowisko dowodzenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu jest kluczowe w kwestii koordynowania i monitorowania codziennej służby niemal 2 500 policjantów na Opolszczyźnie. Dlatego tak ważne jest, aby środki łączności, komunikacji i monitoringu działały na najwyższym poziomie. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdzie liczy się szybkość i skuteczność działania.

Nową ścianę wizyjną sfinansowano ze środków przekazanych przez Marszałka Województwa Opolskiego w ramach Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji. Kwota dofinansowania to 150 000 złotych. Całość stanowi 65 calowy monitor interaktywny, do tego cztery 55 calowe monitory tworzące ścianę wizyjną, serwerownia z wysokiej jakości kartami graficznymi oraz oprogramowanie.

Interaktywny monitor umożliwia streaming obrazu wprost z kamery. Dzięki temu, dyżurni mogą koordynować działania obserwując je z obrazu przekazywanego na przykład przez drona. Zdjęcia i notatki mogą być również przesyłane prosto na telefony komórkowe funkcjonariuszy w terenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, skracamy czas konieczny do podjęcia skoordynowanej akcji. Rozwiązania te mogą być wykorzystywane między innymi podczas poszukiwań osób zaginionych, policyjnych zabezpieczeń czy akcji nastawionych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

  • obok siebie stoi 3 mężczyzn
Powrót na górę strony