Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żnińscy kryminalni zlikwidowali plantacje konopi

Żnińscy funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ostatnim czasie zlokalizowali dwa miejsca uprawy konopi. Łącznie zabezpieczyli 7 sztuk krzewów w różnej fazie wzrostu i blisko 9 kilogramów tego ziela. Sprawcy zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty.

Działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, mających związek z uprawami konopi. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że na terenie jednej z posesji w podjanowieckiej wsi znajduje się nielegalna plantacja zakazanych roślin. Wcześniejsze ustalenia się potwierdziły. Policjanci zabezpieczyli 6 sztuk konopi i blisko 9 kilogramów tego ziela. W tej sprawie został zatrzymany 37-letni mieszkaniec gminy Żnin.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Druga ze zlikwidowanych upraw była prowadzona w zamkniętych pomieszczeniach domu jednorodzinnego na terenie gminy Gąsawa. W minionym tygodniu również żnińscy kryminalni zabezpieczyli tam pokaźny krzew konopi, a także urządzenia wspomagające wzrost roślin. Poza tym policjanci znaleźli też blisko 9 gramów marihuany.

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali na terenie posesji 34-latka. Mężczyzna również usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec

  • Susz w „strunówce" leży na stole
  • krzew konopi
  • Ścięte krzewy suszą się na sznurku
  • Pokaźny krzew rośnie w specjalnych warunkach
Powrót na górę strony