Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna asysta przy odbiorze zwierząt

Data publikacji 18.10.2022

Funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji w Łodzi asystowali powiatowym lekarzom weterynarii przy odebraniu zwierząt pochodzących z legalnie zarejestrowanej hodowli. 43-letnia właścicielka zajmująca się sprzedażą psów rasy buldog francuski trzymała je w warunkach daleko odbiegających od standardów hodowlanych. Łącznie odebrano 94 psy.

Dzielnicowi z VIII Komisariatu Policji w Łodzi 17 października 2022 roku otrzymali zgłoszenie dotyczące niewłaściwego traktowania zwierząt. Z informacji przekazanych przez dyżurnego wynikało, że pod jedną z kamienic w dzielnicy Górna czekało dwóch lekarzy weterynarii, którym należało udzielić asysty przy odebraniu zwierząt pochodzących z pseudohodowli. Po dotarciu pod wskazany adres policjanci weszli do małego mieszkania, w którym oprócz 43-letniej właścicielki znajdowały się 94 psy rasy buldog francuski. Psy trzymane były w klatkach ustawionych jedna na drugiej bądź biegały swobodnie po pomieszczeniu. W całym mieszkaniu znajdowały się odchody zwierząt, mocz oraz insekty. Część spośród czworonogów umieszczona była w pustostanie mieszczącym się na górnej kondygnacji kamienicy. Właścicielka psów okazała pozwolenia na prowadzenie hodowli zwierząt i początkowo zezwoliła lekarzom na przeprowadzenie kontroli, jednak po chwili zmieniła zdanie i zamknęła się w pomieszczeniu.

W związku z powyższym, aby umożliwić dostęp do wnętrza pomieszczenia, na miejsce wezwani zostali strażacy. Poinformowana o możliwości siłowego wejścia do mieszkania kobieta zdecydowała się umożliwić dalszą kontrolę. Jej wynikiem było odebranie wszystkich psów i przekazanie ich pracownikom Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze VIII Komisariatu Policji w Łodzi. Zbierają oni materiał dowodowy w celu ustalenia, czy zachowanie właścicielki hodowli wyczerpać mogło znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Przestępstwo to zagrożone jest  karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony