Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

78-latek odpowie za podwójne zabójstwo

Data publikacji 19.10.2022

Policjanci zatrzymali 78-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny. Ciała zostały znalezione w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu zbrodni pracował prokurator, policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Zatrzymany usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę, 15 października  2022 roku około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu uzyskał informację o dwóch ciałach znalezionych w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. W mieszkaniu ujawnili ciała dwóch osób, 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny. W tej sprawie został zatrzymany 78-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Na miejscu zdarzenia pracował zespół składający się z kilkunastu osób - prokuratora, technika kryminalistyki, funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz prewencji, biegłego z zakresu medycyny sądowej, a także ekspertów z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu – m.in. specjalisty z zakresu analizy śladów krwawych oraz specjalisty z zakresu daktyloskopii.

Przy tej sprawie policjanci pracowali bez przerwy przez ponad 48 godzin, zbierając materiał dowodowy oraz przesłuchując świadków. To pozwoliło na przedstawienie 78-latkowi zarzutu zabójstwa dwóch osób. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego 3-miesięcznego aresztu wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe miesiące 78-latek spędzi w areszcie. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Opole / sc)

Powrót na górę strony