Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 20.10.2022

W tym tygodniu policjant z Pruszcza Gdańskiego, będąc w czasie poza służbą w Gdańsku zauważył mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Kryminalny zachował się, jak na profesjonalistę przystało – po krótkiej obserwacji i zawiadomieniu dyżurnego zatrzymał 55-latka. Mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

W tym tygodniu funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim w czasie wolnym, będąc na terenie Gdańska, zauważył mężczyznę, który przypominał osobę, poszukiwaną listem gończym.

Doświadczony policjant podjął krótkotrwałą obserwację i jednocześnie zawiadomił dyżurnego z pruszczańskiej jednostki. Na miejsce został wysłany patrol mundurowych z Gdańska, celem udzielenia wsparcie kryminalnemu.

Policjant podjął legitymowanie mężczyzny i już po chwili okazało się, że jest to 55-latek, za którym sąd wydał list gończy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Niebawem trafi do jednostki penitencjarnej, gdzie będzie odbywał zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony