Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe podziękowanie dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Data publikacji 24.10.2022

Na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Pawła Barskiego wpłynęły podziękowanie od Dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Skierowane było do funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, którzy wraz z maskotką dolnośląskiej Policji Komisarzem Lwem odwiedzili ukraińskie dzieci przebywające w placówce.

Przypomnijmy - wszystko zaczęło się od pomysłu, a potem zbiórki środków wśród funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mundurowi, mając na uwadze rozpoczynający się nowy rok szkolny i wiedząc, że nie wszystkie dzieci mają niezbędne akcesoria oraz przybory, postanowili ruszyć z pomocą. Policjanci kupili zeszyty, długopisy, kredki, bloki i inne niezbędne w szkole materiały. Następnie pojechali do Barda i przekazali je podopiecznym Domu Wczasów Dziecięcych. Wśród podarowanych prezentów nie zabrakło także słodyczy, które zawsze powodują uśmiech na twarzach maluchów.

Na spotkanie przybyła także policyjna maskotka dolnośląskich mundurowych, czyli Komisarz Lew, który jest przyjacielem wszystkich dzieci. Podopieczni, w podziękowaniu dla funkcjonariuszy, zaśpiewali bardzo wzruszającą ukraińską piosenkę.

„Pomagamy i chronimy” – te słowa dolnośląscy policjanci w codziennej służbie zawsze zamieniają w czyny, wielokrotnie uczestnicząc w przedsięwzięciach pomocowych. Dlatego każde miłe słowo wywołuje uśmiech na twarzach mundurowych i jeszcze bardziej motywuje do pracy.

Podziękowania: Dom Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Bardzo serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za pomoc dzieciom z Ukrainy. Dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie Marek Waszczuk. Zapraszamy do współpracy. Z prawej strony rysunek komisarza lwa i napis Dziekuję

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony