Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu: oszustka internetowa zatrzymana przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 24.10.2022

Zakrojone na szeroką skalę działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pozwoliły na zatrzymanie 19-letniej kobiety podejrzewanej o popełnienie szeregu oszust internetowych na terenie całej Polski. Kobieta podczas oszustw posługiwała się kilkunastoma rachunkami bankowymi i szybko zmieniała telefony. Przedstawiono już jej kilkadziesiąt zarzutów, do popełnienia których się przyznała. Niebawem za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Ostrołęccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczeniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na podległym im terenie może przebywać kobieta, która dopuszcza się w Internecie oszustw na terenie całej Polski. Dalsze ich ustalenia potwierdziły tylko te podejrzenia i doprowadziły ich do 19-letniej mieszkanki powiatu przasnyskiego. Jak się okazało, mloda kobieta z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Mechanizm jej działania był prosty: wystawienie na popularnych portalach aukcyjnych towaru w postaci ubrań i sportowego obuwia, którego nigdy nie posiadała, a następnie „zniknięcie” po otrzymaniu za niego pieniędzy.

Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili, że kobieta posiadała kilkanaście rachunków bankowych, którymi posługiwała się podczas popełniania oszustw. Korzystała również z wielu numerów telefonów.

Akcja jej zatrzymania miała miejsce w miniony czwartek, 20.10.2022 roku na terenie Ostrołęki, gdzie w ostatnim czasie przebywała. 19-latka została przewieziona do ostrołęckiej komendy i osadzona w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej kilkudziesięciu zarzutów dotyczących oszustw na łączną kwotę 15 000 złotych, do których się przyznała. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony