Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 33-latkę

Data publikacji 25.10.2022

Policjanci z Włodawy uratowali 33-latkę, która pożegnała się z rodziną i chciała popełnić samobójstwo. Za pomocą siekiery otworzyli drzwi domu, w którym odnaleźli kobietę, która nie wykazywała oznak życia. Dzięki podjętej reanimacji przywrócili kobiecie czynności życiowe. Okazało się, że była nietrzeźwa. Została przewieziona do szpitala.

Wczoraj, 24.10.2022 roku, około godziny 21.00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 33-latka z gminy Stary Brus zamierza popełnić samobójstwo. O swoich zamiarach powiadomiła siostrę wysyłając jej pożegnalną wiadomość. Na miejsce skierowano policjantów włodawskiej patrolówki. Tam okazało się, że dom był zamknięty. Przez okno funkcjonariusze zauważyli wiszącą kobietę. Natychmiast wyważyli drzwi i w związku  ztym, że 33-latka nie reagowała i nie wykazywała żadnych oznak życia, policjanci rozpoczęli reanimację, dzięki której odzyskała przytomność. W rozmowie oświadczyła, że powodem jej zachowania były problemy rodzinne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 33-lata została przewieziona do szpitala w Parczewie skąd po chwili uciekła. Zaalarmowani policjanci odnaleźli uciekinierkę i ponownie odstawili do szpitala.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony