Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 26.10.2022

Na wniosek jaworznickich policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 40-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Mężczyzna przyszedł do jej mieszkania i zaatakował ją nożem. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22.10.2022 roku, około godziny 13.00 w jednym z bloków w centrum miasta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 40-letni mieszkaniec Jaworzna usiłował zabić swoją byłą partnerkę w jej mieszkaniu, atakując ją nożem. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i wspólnie z medykami udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy oraz ustalili przebieg zdarzenia. Od tego momentu rozpoczęły się też poszukiwania mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kilkanaście godzin potrzebowali kryminalnym, aby zatrzymać niedoszłego zabójcę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Jaworzna. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Wczoraj jaworznicki sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 40-latka w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony