Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz z legnickiego pododdziału prewencji pomógł poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym

Data publikacji 26.10.2022

Reagowanie na nietypowe sytuacje i pomoc drugiemu człowiekowi to jedne z wielu cech, które posiadają policjanci. Przed kilkoma dniami wykazał się nimi mundurowy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy. Sierżant Damian Dudek, będąc w czasie wolnym od służby zareagował, kiedy zauważył tłum ludzi na jednym z dużych skrzyżowań w mieście. Okazało się, że chwilę wcześniej doszło tam do zdarzenia drogowego, w którym poszkodowanym został starszy rowerzysta. Legnicki policjant natychmiast pomógł mężczyźnie, opatrzył go i zadbał o jego bezpieczeństwo, a także zabezpieczył miejsce zdarzenia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na skrzyżowaniu ul. Witelona i Wrocławskiej w Legnicy. Tuż po godz. 14.00 doszło tam do zderzenia, w wyniku którego poszkodowany został mężczyzna kierujący rowerem. W tym samym czasie obok wspomnianego skrzyżowania przejeżdżał funkcjonariusz legnickiej prewencji sierżant Damian Dudek. Mundurowy, będąc tego dnia w czasie wolnym od służby, zauważył kilka osób stojących nad rannym rowerzystą.

Policjant natychmiast zatrzymał swój samochód i podbiegł do poszkodowanego. Mężczyzna miał ranę głowy, z której ciekła krew. Choć był przytomny, to nie wiedział jak się nazywa, a kontakt z nim był utrudniony. Funkcjonariusz natychmiast zadbał o rowerzystę, nie tylko zakładając opatrunek na ranę powstałą w wyniku upadku, ale również z pomocą jednego z przechodniów pomógł poszkodowanemu przejść w bezpieczne miejsce, gdzie oczekiwali na przyjazd ratowników medycznych.

Po chwili na skrzyżowaniu byli już strażacy, którzy przejęli opiekę nad rannym mężczyzną. Sierżant Dudek cały czas dbał o jego bezpieczeństwo oraz komfort psychiczny, ale też zabezpieczył miejsce zdarzenia, aby zapobiec zatarciu śladów, które umożliwiły później odtworzenie przebiegu zdarzenia.

Sierżant Dudek w Policji służy od prawie dwóch lat i codziennie dba o bezpieczeństwo mieszkańców swojego miasta i regionu. Ukończył również kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i właśnie dzięki niemu oraz innym policyjnym szkoleniom wie, jak nieść pomoc innym. Nie jest w tym jedyny. Codziennie tysiące dolnośląskich policjantów wyjeżdża na ulice, aby pomagać tym, którzy potrzebują pomocy.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony