Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#Pomagamy i chronimy, na służbie i poza nią udowadnia to policjantka z Chojnic

Data publikacji 27.10.2022

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach po raz kolejny ścięła włosy, żeby pomóc dzieciom po chemioterapii. Mundurowa nie tylko w służbie ale i w życiu codziennym pomaga chorym i potrzebującym.

Policjantka jest znana z tego, że nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej tragedii i osób potrzebujących. W 2017 roku otrzymała podziękowania od Premiera i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za działania podjęte po przejściu nawałnicy w nocy z dnia 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Tej nocy jako jedna z pierwszych, przedzierając się przez powalone drzewa, dotarła do obozowiska gdzie pomagała uwięzionym w lesie harcerzom.

Teraz policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wsparła Fundację Przyjaźni WeGirls, która pomaga chorym dzieciom oraz przeciwdziała społecznemu wykluczeniu najmłodszych. W tym celu policjantka po raz kolejny ścięła swoje kilkudziesięciocentymetrowe włosy, biorąc udział w ich zbiórce na peruki dla dzieci po chemioterapii lub po operacjach. Fundacja, której oddała swoje włosy, od kilku lat prowadzi akcję pod hasłem #GestPrzyjazni. Pomagają jej dobrowolnie darczyńcy, tacy jak policjantka z Chojnic.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony