Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, czyli kolejne sukcesy w sportach siłowych asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy

Data publikacji 28.10.2022

Tegoroczny październik jest wyjątkowo pracowity dla Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry – asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy, który trenuje sporty siłowe. Na początku października zdobył Wicemistrzostwo Świata federacji WUAP we Fraureuth w Niemczech. Natomiast w ubiegłym tygodniu zaznaczył mocno swoją obecność na Mistrzostwach Świata federacji GPC odbywających się na Słowacji w Trnavie i tam zdobył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo świata. Serdecznie gratulujemy!

Sporty siłowe to pasja, którą od wielu lat rozwija asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

W tym roku sprawdził się już na Mistrzostwach Polski w kwietniu, gdzie w swojej kategorii zdobył I miejsce uzyskując tym samym kwalifikację do zawodów międzynarodowych.

28 września - 2 października 2022 roku we Fraureuth w Niemczech odbywały się Mistrzostwa Świata federacji WUAP (World United Amateur Powerliftling), gdzie Roch startował w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii RAW w kategorii wagowej 82,5 oraz wiekowej M2 45-49. W tej rywalizacji kamiennogórski policjant zdobył wicemistrzostwo świata! I nie było to jego ostatnie słowo.

W Trnavie na Słowacji między 17 - 23 października 2022 roku odbywały się kolejne Mistrzostwa Świata federacji GPC (Global Powerlifting Committee). Na tych zawodach asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa wystartował w dwóch konkurencjach w wyciskaniu sztangi na ławce:

  • w kategorii Men M2 – 82,5 kg EQ, gdzie uzyskał wynik 150 kg;
  • w kategorii Men M2 – 82,5 kg RAW, gdzie uzyskał wynik 140 kg;

Policjant na tych mistrzostwach zdobył kolejno mistrzostwo i wicemistrzostwo świata!

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych międzynarodowych sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony