Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi udzielali pomocy 45-latce

Data publikacji 28.10.2022

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył osobowy mercedes. Na miejscu mundurowi z ogniwa patrolowo – interwencyjnego reanimowali nieprzytomną 45- letnią kobietę.

W czwartek, 27 października 2022 roku po godzinie 17.00 mundurowi z wieluńskiej „patrolówki” w trakcie służby zauważyli, iż  na ulicy Wojska Polskiego w Wieluniu doszło do zdarzenia drogowego.  Zauważyli tam osobowego mercedesa, który uderzył w słup energetyczny. Za jego kierownicą siedziała nieprzytomna kobieta. Obecni na miejscu świadkowie zdarzenia zaczęli udzielać  jej pomocy.

Brak możliwości nawiązania z kobietą kontaktu zasugerował interweniującym policjantom, że jej życie jest zagrożone. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzili jej funkcje życiowe i wciągnęli ją z auta. Kiedy się okazało, że brak jest wyczuwalnego oddechu, jeden z funkcjonariuszy bez wahania podjął resuscytację. Prowadził ją do czasu przyjazdu wezwanej na miejsce karetki pogotowia. W związku z prośbą medyków o pomoc w dalszych działaniach ratowniczych policjant wsiadł do karetki i wspólnie z jej załogą kontynuował ratowanie życia kobiety. 45-latka trafiła do szpitala gdzie było możliwe udzielenie jej specjalistycznej pomocy medycznej.

Policjanci z relacji świadków zdarzenia wstępnie ustalili, że 45- latka siedząca za kierownicą mercedesa najprawdopodobniej straciła przytomność w trakcie wykonywania manewru cofania i uderzyła w zaparkowany pojazd oraz słup energetyczny.

Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony