Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Chwilę później okazało się że kierowca osobowego Volkswagena posiadał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz kierującemu grozi kara pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Wszystko działo się w czwartek, 27 października 2022 roku kilka minut po godzinie 9.00 policjant strzelińskiej jednostki, w czasie wolnym od służby, jadąc swoim prywatnym samochodem na trasie Biały Kościół – Gębczyce, dostrzegł kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, który nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy. Widząc to policjant, biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie w zawodzie, miał podejrzenie, że kierujący wskazanym pojazdem może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Wykorzystując moment wytracenia prędkości przez kierującego osobowym Volkswagenem funkcjonariusz bez chwili zastanowienia zareagował i wyszedł ze swojego pojazdu, aby jak najszybciej udaremnić dalszą jazdę kierującego. Wyczuł od niego silną woń alkoholu, dlatego natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol Policji.

Przybyły niezwłocznie na miejsce umundurowany patrol Policji przebadał na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierującego osobowym Volkswagenem. Był to 50-latek i posiadał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu! Dzięki funkcjonariuszowi strzelińskiej jednostki pijany kierowca został wyeliminowany z drogi. 50-latkowi, w przepisów Kodeksu karnego, grozi kara pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali widząc osoby, które po wcześniejszym spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony