Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najbezpieczniej na drogach powiatu żuromińskiego

Data publikacji 28.10.2022

Powiat żuromiński został nagrodzony tytułem honorowym „II Najbezpieczniejszy Powiat Polski 2021”. Wyróżnienie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski.

Komendant KPP w Żurominie mł. insp. Zbigniew Czachorowski został zaproszony na IV. Ogólnopolski Konwent pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacja na rzecz bezpieczeństwa drogowego”, który odbywał się w dniach 27-28 października br. w Warszawie. Podczas konwentu odbyła się również uroczysta gala wręczenia statuetek m.in. najbezpieczniejsze województwo, powiat i miasto w kraju.

Biuro Ruchu Drogowego KGP poprzez działania prowadzone za pośrednictwem m.in. Komendy Powiatowej Policji w Żurominie współpracuje z Fundacją „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych i Komendą Główną Policji realizując program „Bądź bezpieczny na drodze” zaplanowanego na lata 2018-2025. Najniższa liczba ofiar śmiertelnych, liczba rannych i wypadków - właśnie te czynniki uplasowały powiat żuromiński na podium pośród dwóch innych najbezpieczniejszych powiatów w Polsce.

Na drogach powiatu żuromińskiego w 2021 roku nie było ani jednego wypadku śmiertelnego, co więcej również do chwili obecnej w bieżącym roku 2022 KPP w Żurominie nie odnotowała takiego zdarzenia.

Ogromna w tym zasługa żuromińskich służb mundurowych, działających na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu żuromińskiego. Swój bezpośredni wkład w bezpieczeństwo mają również lokalne władze samorządowe, zarządcy dróg, instytucje, stowarzyszenia, placówki oświatowe, ale także koledzy strażacy z PSP w Żurominie, którzy wspierają żuromińskich policjantów w ich działaniach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Żurominie mieszkańcy powiatu mogą cieszyć się wysokim poziomem bezpieczeństwa na drogach. Warto także dodać, że sukces ten nie byłby możliwy bez zaangażowania wszystkich policjantów z żuromińskiej jednostki, którzy każdego dnia wkładają mnóstwo pracy w edukację z zakresu ruchu drogowego odwiedzając w szkołach uczniów, ale także rozmawiając z dorosłymi kierowcami.

- Jest mi niezmiernie miło, że praca policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie została doceniona na arenie ogólnopolskiej. Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać bieżącą tendencję i będziemy niestrudzenie działać na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności - podsumował komendant Zbigniew Czachorowski.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony