Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bolesławca odzyskali 3 pojazdy o wartości blisko 140 tysięcy euro. Zarzut dla pasera mienia pochodzącego z Niemiec

Data publikacji 02.11.2022

Bolesławieccy policjanci odzyskali kamper, koparkę i ciągnik pochodzące z przestępstw, do których doszło na terenie Niemiec. Mienie o wartości prawie 140 tysięcy euro znajdowało się w tym samym pomieszczeniu. Zarzut usłyszał paser, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji ustalili, że na terenie jednej z wiejskich miejscowości w gminie Warta Bolesławiecka może znajdować się pojazd skradziony na terenie Niemiec.
Po wejściu do budynku gospodarczego mundurowi ujawnili koparkę o wartości 27 tysięcy euro utraconą w wyniku przestępstwa.

Dodatkowo w pomieszczeniu znajdowały się jeszcze inne pojazdy, które zostały sprawdzone pod kątem ich pochodzenia. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że kamper o wartości 60 tysięcy euro i ciągnik rolniczy za 50 tysięcy euro również zostały skradzione na terenie Niemiec. Ponadto zabezpieczony został jeszcze motocykl, którego pochodzenie jest wyjaśniane.

Każdy pojazd został utracony w wyniku przestępstwa w innej miejscowości, w okresie września i października tego roku. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 140 tysięcy euro.

Z ustaleń policjantów wynika, że użytkownikiem pomieszczenia gospodarczego, w którym zostały zabezpieczone koparka, kamper i ciągnik, jest 51-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Prokurator postawił podejrzanemu zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości oraz zastosował wobec mężczyzny dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

  • odzyskane pojazdy stojące w pomieszczeniu
  • odzyskane pojazdy stojące w pomieszczeniu
  • odzyskane pojazdy stojące w pomieszczeniu

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26 MB)

Pliki do pobrania

  • 22.23 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony