Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego - uratowali go policjanci

Data publikacji 03.11.2022

Do interwencji pełnej grozy doszło na wiadukcie kolejowym w Nowej Soli. Zdesperowany 22-letni mężczyzna stał za barierkami i groził popełnieniem samobójstwa. Na szczęście dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji. 30 października bieżącego roku około godziny 20.00 mundurowi zostali poinformowani o możliwej próbie samobójczej mężczyzny, który wychyla się z wiaduktu kolejowego na terenie miasta. Oficer dyżurny tutejszej jednostki wysłał na miejsce zdarzenia patrol prewencji. Ten zastał 22-latka stojącego za barierkami wiaduktu. Decyzje policjantów musiały być szybkie i bezbłędne. Ich błyskawiczna reakcja spowodowała, że młodzieniec, który zapowiadał chęć odebrania sobie życia jest już pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża. Godna pochwalenia jest również postawa osoby, której nie był obojętny los człowieka i wezwała odpowiednie służby.

Ratowanie ludzkiego życia jest jednym z priorytetów codziennej służby lubuskich policjantów. Funkcjonariusze podczas takich akcji muszą podejmować trudne decyzje. Często nie ma czasu na planowanie, gdyż w takich chwilach liczą się sekundy.

Pamiętajmy, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę). Twój telefon może uratować czyjeś życie!

Pamiętaj, kryzysy życiowe są przemijające, zawsze można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony