Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze na służbie, dbając o bezpieczeństwo innych

Data publikacji 03.11.2022

Służba w Policji to nie jest zwykła praca. Złożenie ślubowania i przyjęcie policyjnej odznaki to wzięcie na siebie bardzo dużej odpowiedzialności. To gotowość do niesienia pomocy zawsze bez względu na okoliczności, to również gotowość do podjęcia interwencji, czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo. Taką postawą wykazali się szczecińscy policjanci, którzy będąc po służbie na terenie powiatu gryfińskiego zareagowali i zatrzymali uczestników bójki.

Policjantka Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komisariatu Niebuszewo razem ze swoim partnerem z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Pogodno będąc po służbie zauważyli grupę osób biorących udział w bójce na terenie powiatu gryfińskiego. Policyjna para była świadkiem ucieczki jednego z uczestników zdarzenia przed funkcjonariuszami z tamtejszej jednostki. Szczecińscy policjanci bez chwili wahania postanowili pomóc, zawracając samochód i udając się za mężczyzną, który próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Chwilę później został zatrzymany przez policjantkę z Niebuszewa. Na miejscu pojawił drugi mężczyzna, który także brał udział w zdarzeniu, jednak bardzo szybko został obezwładniony przez policyjną parę.

Po chwili do interwencji dołączyli umundurowani policjanci, którzy przejęli mężczyzn i doprowadzili do jednostki policji. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji szczecińskich policjantów będących po służbie, uczestnicy poważnego zdarzenia kryminalnego zostali zatrzymani.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony