Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krapkowiccy policjanci uratowali życie 3-latka

Data publikacji 03.11.2022

Dzięki szybkiej reakcji mł. asp. Krzysztofa Rejmana i post. Karoliny Kowolik zdrowiu 3-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo. Maluch po tym jak zakrztusił się lizakiem, wymagał szybkiej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Krapkowic udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie podjęli decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu go do szpitala. Zdążyli na czas. Mały Adam po wykonanym zabiegu wraca do zdrowia.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę, 29 października bieżącego roku tuż po godzinie 17:30. Policjanci krapkowickiej drogówki jadąc na interwencję, w miejscowości Stradunia, na poboczu drogi zauważyli zatrzymany pojazd. Obok niego stali mężczyzna i kobieta oraz mały chłopiec. Maluch miał głowę skierowaną w kierunku ziemi a jego rodzice nerwowo próbowali mu udzielić pomocy. Jak się szybko okazało, chłopiec zakrztusił się lizakiem. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc dziecku. Mł. asp. Krzysztof Rejman ułożył go głową w dół, dzięki czemu udało mu się częściowo udrożnić drogi oddechowe i przywrócić mu miarowy oddech. Po chwili okazało się jednak, że w gardle chłopca nadal tkwi patyczek lizaka.

Mundurowi bez wahania zabrali na pokład radiowozu chłopca wraz z matką. Używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych ruszyli w kierunku szpitala w Krapkowicach. W trakcie dojazdu post. Karolina Kowolik, za pośrednictwem dyżurnego, o zaistniałej sytuacji poinformowała służby medyczne, aby pomoc dla dziecka była natychmiastowa. Po wykonaniu wstępnych badań, medycy podjęli decyzję o przetransportowaniu chłopca do szpitala w Opolu. Tam przeszedł on konieczny dla jego życia i zdrowia zabieg.

Dziś mały Adam jest już w domu a jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu/ mw)

Powrót na górę strony