Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Twierdził, że „załatwi” wszystko. 33-latek wyłudził ponad 450 tysięcy złotych

Data publikacji 03.11.2022

33-latek powołując się na wpływy w różnych instytucjach, twierdził, że jest w stanie „załatwić” niemal wszystko. Pokrzywdzonym obiecał wysokie stanowiska w instytucjach publicznych, mieszkania służbowe oraz gwarancję wygrania ważnych przetargów. W zamian otrzymał ponad 450 tysięcy złotych. 33-latek został ustalony przez lubelskich policjantów. Trafił już do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Jak wynika z ustaleń w sprawie, mężczyzna przez przeszło rok zwodził małżeństwo z Lubelszczyzny. 33-latek powołując się na znajomości, obiecał im np.  pomoc w wygraniu ważnych przetargów, zatrudnienie w instytucjach publicznych, mieszkania służbowe, zwrot dotacji za zakup sprzętów, uzyskanie prawa jazdy kat. C oraz dokumentów odbycia kursów. W zamian za obietnicę załatwienia każdej z tych spraw oczekiwał pieniędzy. Łącznie 33-latek wyłudził od małżeństwa przeszło 450 tysięcy złotych.

Mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. 33-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty oszustwa co do mienia znacznej wartości oraz powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci i prokuratorzy podejrzewają, że pokrzywdzonych na terenie kraju może być więcej. Dlatego, jeżeli ktoś padł ofiarą tego typu oszustwa, powinien skontaktować się z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie przy ulicy Północnej 3 – telefon 47 81153 14 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony