Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze stolicy Dolnego Śląska uratowali tonącego w Odrze mężczyznę

Data publikacji 04.11.2022

W miniony poniedziałek policjanci z wrocławskiego komisariatu na Starym Mieście oraz Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu wspólnie interweniowali na jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska. Według zgłoszenia, mężczyzna miał wpaść do wody i topić się. Na miejscu funkcjonariusze, ryzykując własne życie, natychmiast podjęli działania, które umożliwiły wyciągnięcie tonącego na brzeg. Następnie 22-latek został przekazany medykom.

Każdy z policjantów na początku swojej kariery uroczyście ślubuje, że nawet z narażeniem własnego życia będzie nieść pomoc potrzebującym. Wielu z nich podczas pełnionej służby ma okazję potwierdzić swoimi czynami słowa roty ślubowania.

Tym razem w stolicy Dolnego Śląska w bardzo niebezpiecznej sytuacji znalazł się 22-latek, który nieopodal ulicy Łaziennej wpadł do Odry.

Kiedy policjanci z komisariatu przy ulicy Trzemeskiej przyjechali na miejsce zdarzenia, zauważyli tonącego mężczyznę, który za wszelką cenę usiłował wydostać się na brzeg. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu i Straży Pożarnej sprawnie przeprowadzili akcję ratunkową, podczas której sami ryzykowali swoim zdrowiem i życiem. Na szczęście wspólne działania mundurowych doprowadziły do wyciągnięcia 22-latka z wody.

Mężczyźnie została udzielona pomoc przedmedyczna, a także zapewniono mu komfort termiczny, aby nie dopuścić do dalszego wychładzania organizmu. Następnie wezwaną karetką pogotowia został przetransportowany do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie trafił pod opiekę medyków.

To już kolejny raz, kiedy policjanci z Wrocławia uratowali czyjeś życie. I choć pełnią służbę w różnych wrocławskich jednostkach, łączy ich chęć niesienia bezinteresownej pomocy oraz umiejętność współpracy w trudnych warunkach.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony