Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli - usłyszał cztery zarzuty

Data publikacji 04.11.2022

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za 31-letnim kierowcą dacii. Mężczyzna zlekceważył sygnały do zatrzymania się, łamał przepisy drogowe. Oprócz tego przewoził 2-latkę w niezabezpieczonym foteliku. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu opolskiego nie posiadał uprawnień do kierowania i złamał dwuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 4 zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

3 listopada bieżącego roku krapkowiccy policjanci podczas patrolowania ulic w Krapkowicach zauważyli osobową dacię, której kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, z przodu na fotelu pasażera, siedziała mała dziewczynka, która również nie była odpowiednio zapięta. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował sygnały nadawane z radiowozu i rozpoczął ucieczkę.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie cały czas dając sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania się. Kierowca nie reagował i nie zważając na innych uczestników ruchu kontynuował niebezpieczną jazdę. Policjanci mieli na uwadze zagrożenie, które swoim zachowaniem stwarza 31-latek, jednak najważniejsze było dla nich dobro dziecka. Właśnie z tego powodu nie zdecydowali się na użycie pojazdu służbowego do zatrzymania kierowcy.

Pościg trwał kilkanaście minut i zakończył się bezpiecznym zatrzymaniem mężczyzny kilkanaście kilometrów za miastem. Na szczęście ani kierującemu ani 2-letniej dziewczynce nic się nie stało. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu go w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec powiatu opolskiego nie posiada uprawnień do kierowania i złamał dwuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

31-latek został zatrzymany i usłyszał łącznie 4 zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna za popełnione czyny będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Film Nie zatrzymał się do kontroli - usłyszał cztery zarzuty

Pobierz plik Nie zatrzymał się do kontroli - usłyszał cztery zarzuty (format mp4 - rozmiar 6.9 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony