Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dron w akcji – zaginiona kobieta odnaleziona w środku lasu

Świebodzińscy policjanci prowadzili poszukiwania schorowanej 38-latki. Do działań zaangażowano przedstawicieli wielu służb i specjalistyczny sprzęt. Kobietę zauważył operator policyjnego drona, dzięki wykorzystaniu termowizji. 38-latka została odnaleziona cała i zdrowa.

W sobotę (5 listopada) świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu schorowanej 38-letniej kobiety. Ostatni raz widziana ona była w miejscowości Kije – 20 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Do akcji poszukiwawczej natychmiast skierowano policjantów, a także przedstawicieli innych służb. Rozpoczęły się wielotorowe działania, a do świebodzińskiej jednostki w trybie alarmowym stawili się funkcjonariusze wszystkich pionów. Kryminalni sprawdzali hipotezy związane z zaginięciem kobiety, a policjanci prewencji i ruchu drogowego sprawdzali jej miejsce zamieszkania, oraz pobliski teren. Ściągnięto również wsparcie z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Zielonej Góry oraz operatorów drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W miejscu, gdzie ostatni raz była widziana 38-latka, pies tropiący z Cywilnej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ze Zbąszynka podjął trop, który niestety w pewnym momencie został zgubiony. Pozwoliło to jednak na zmniejszenie obszaru poszukiwań. Po krótkim czasie jeden z policjantów zauważył charakterystyczny odcisk buta, odpowiadające obuwiu, jakie miała mieć zaginiona kobieta. W kierunku, w który skierowany był ślad, wysłano drona. Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej, w krótkim czasie przeszukany został rozległy, trudny leśny teren, na którym z powodu zmroku poszukiwania prowadzone przez ludzi, byłyby w praktyce niemożliwe.

W pewnym momencie, w środku lasu, operatorzy drona zauważyli postać, która próbowała schronić się między drzewami. Obserwując jej każdy krok, informowali osoby biorące udział w poszukiwaniach o jej położeniu. W tym kierunku natychmiast na quadzie ruszyli świebodzińscy policjanci oraz ratownicy wodni. Gdy dojechali na miejsce, okazało się, że jest to zaginiona 38-latka. Kobieta była zmarznięta, jednakże w dobrej kondycji. Po przetransportowaniu do najbliższej drogi, została przekazana pogotowiu ratunkowemu.

Sobotni alarm i działania poszukiwawcze w powiecie świebodzińskim ponownie pokazały, że współpraca wszystkich służb stoi na bardzo wysokim poziomie i jest skuteczna. Tym razem, świebodzińscy policjanci ponownie mogli liczyć na wsparcie Ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jarogniewic, Rzeczycy, Glińska, Rusinowa, Niekarzyna oraz Cywilnej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ze Zbąszynka. Dużym zaangażowaniem wykazali się także internauci oraz przedstawicieli mediów, którzy licznie udostępniali informacje o zaginięciu 38-latki.

Dziękujemy za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania. Każdy z Was miał wpływ na ratowanie ludzkiego życia.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • mundurowi prowadzą odnalezioną kobietę
  • kobieta widziana z drona
  • kobieta widziana z drona
  • łączone zdjęcia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.12 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony