Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 86-letniej kobiecie

Data publikacji 08.11.2022

Sanoccy policjanci pomogli 86-letniej kobiecie, która wczesnym rankiem wyszła z domu. Funkcjonariusze szybko ją odnaleźli. Policjanci zaopiekowali się starszą panią i zabrali do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. Seniorka została przekazana pod opiekę rodzinie.

Wczoraj, 07.11.2022 roku, przed godz. 6.00, dyżurny sanockiej  jednostki został powiadomiony o tym, że wczesnym rankiem, pod nieuwagę domowników, z miejsca zamieszkania wyszła starsza kobieta. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci i rozpoczęli jej poszukiwania. Na jednej z ulic zauważyli seniorkę. Kobieta była zdezorientowana. Nie potrafiła wyjaśnić co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Policjanci zaopiekowali się seniorką. Kobieta była zmarznięta, dlatego też funkcjonariusze zabrali ją do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. 86-latka została przekazana pod opiekę rodzinie.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie niebezpieczne są dla nich pory nocne i niskie temperatury. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. Pamiętajmy, że policjanci zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony