Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranił nożem sąsiada, a później próbował odebrać sobie życie, odwiedli go od tego legniccy policjanci

Data publikacji 08.11.2022

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z legnickiej komendy wezwani na interwencję dotyczącą ugodzenia nożem, uratowali życie mężczyźnie, który tuż po napaści na sąsiada usiłował popełnić samobójstwo. Zdecydowana postawa i negocjacje policjanta zapobiegły tragedii. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Policjanci z wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy w składzie, zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, gdzie według zgłoszenia miało dojść do ugodzenia nożem przez sąsiada, który zamknął się następnie w swoim mieszkaniu z zamiarem targnięcia się na własne życie.

Mundurowi szybko przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres. Liczyła się każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. Okazało się, że drzwi mieszkania 22-latka są zabarykadowane. Na pomoc przyszła matka, która przekazała klucze do mieszkania. Kiedy policjanci weszli do środka, okazało się, że mężczyzna stoi na parapecie okiennym z zamiarem wyskoczenia z 9 piętra.

Interweniujący policjanci, dzięki postawie pełnej opanowania i spokoju, a także prowadzonej rozmowie z desperatem, uspokoili młodego mężczyznę i odwiedli od planu targnięcia się na własne życie. W efekcie 22-latek zszedł z parapetu, a następnie został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Obecnie przebywa w specjalistycznej placówce medycznej.

W wyniku ugodzenia nożem 25-letni mieszkaniec Legnicy doznał na szczęście tylko powierzchownej rany, nie korzystał z pomocy medycznej.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania ludzkiego życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania legnickich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak poradzić sobie z trudną sytuacją. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Katarzyna Baniewska
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.57 MB)

Powrót na górę strony