Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał do funkcjonariusza i znęcał się nad rodziną – został aresztowany

Data publikacji 08.11.2022

Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podczas interwencji strzelał w kierunku patrolu śrutem z broni pneumatycznej. Chwilę wcześniej pobił swoją partnerkę. Jak się okazało agresor był pod wpływem środków odurzających. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany, a następnie trafił do policyjnej celi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 5 listopada, około godziny 23.40 w Lubinie. Policjanci wydziału prewencji otrzymali informację, o awanturze i pobiciu kobiety przez jej partnera.

Pod wskazanym adresem, przed klatką schodową, policjanci zastali przestraszoną 21-latkę, która oświadczyła, że tego dnia jej partner wrócił do domu i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Bez powodu zaczął demolować mieszkanie, pobił ją, a także groził pozbawieniem życia. Kobieta poinformowała mundurowych, że mężczyzna ma przy sobie broń pneumatyczną, a podczas awantury w mieszkaniu przebywało ich 15-miesięczne dziecko. Jak się okazało, zgłaszająca wyszła przed blok i poprosiła przechodzącą tamtędy kobietę o pożyczenie telefonu, aby mogła zadzwonić i poprosić policjantów o pomoc. W związku z tą sytuacją dyżurny natychmiast skierował policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym przez jej partnera, a także poinformował inne będące w służbie patrole.

W trakcie poszukiwań podejrzanego lubinianina, funkcjonariusze drogą radiową otrzymali informację, że mężczyzna ten ucieka wzdłuż ulicy Odrodzenia i natychmiast podjęli pościg. Na widok policjantów podejrzany wyciągnął ukryty przedmiot przypominający broń palną i oddał w kierunku interweniujących, umundurowanych funkcjonariuszy strzały. Stróże prawa mieli już informację, że sprawca posiada broń pneumatyczną. Ich doświadczenie, opanowanie i szybka reakcja pozwoliła uniknąć tragedii. Mężczyzna po pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Był bardzo agresywny, nie słuchał żadnych poleceń mundurowych. Znajdował się pod wpływem narkotyków. Trafił do policyjnej celi.

W wyniku oddanych strzałów przez napastnika ranny został jeden z funkcjonariuszy.

Zatrzymany przez mundurowych mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją konkubiną. Będzie odpowiadał również za czynną napaść na funkcjonariusza. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 31-latka na 3 miesiące.

Policjanci w codziennej służbie często napotykają sytuacje zagrażające ich życiu i zdrowiu. Do tego typu zdarzeń dochodzi niejednokrotnie właśnie podczas interwencji wobec osób, które po alkoholu lub narkotykach nie kontrolują swojego zachowania. Mając to na uwadze, podczas zawiadomienia o przestępstwie lub dzwoniąc z prośbą o pomoc, zawsze przekazujmy funkcjonariuszom informację o osobie, której dotyczy sprawa. Być może taka wiedza pozwoli uniknąć tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony