Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają poszukiwania wędkarza

Data publikacji 14.11.2022

Trzeci dzień policjanci, strażacy i ratownicy WOPR poszukują 39-letniego włocławianina, który w minioną sobotę, przed południem, wypłynął na Wisłę łowić ryby i dotychczas nie powrócił. Wywrócony na rzece ponton, bez załogi, zauważył inny wędkarz i zaalarmował służby.

W sobotę, 12.11.2022 roku, około 12.20 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wywróconym na Wiśle pontonie. W jego pobliżu nie było nikogo, dlatego służby rozpoczęły poszukiwania osoby, która mogła go wcześniej użytkować.

Policjanci ustalili, że ponton należy do 39-letniego włocławianina, który w sobotę, przed południem, udał się nad Wisłę z zamiarem wędkowania. Niestety, do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Służby już trzeci dzień patrolują Wisłę i jej okolicę w poszukiwaniu wędkarza. W działaniach tych, poza policjantami, biorą udział także strażacy i ratownicy WOPR. Mundurowi wykorzystują specjalistyczny sprzęt, w tym łodzie z sonarami, mogący pomóc w odnalezieniu mężczyzny. Do działań użyty był również policyjny dron z funkcją termowizji. Niestety, jak dotąd nie zdołano odnaleźć zaginionego.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony