Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi wynieśli kobietę z płonącego mieszkania

Data publikacji 14.11.2022

Dolnobrzescy dzielnicowi, nie zważając na niebezpieczeństwo i wydobywające się z mieszkania kłęby dymu, wynieśli z zagrożonego miejsca starszą kobietę, udzielili jej pomocy przedmedycznej i przy pomocy dostępnych środków ugasili płomienie. Seniorka dzięki sprawnemu działaniu policjantów trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

9 listopada br. dolnobrzescy dzielnicowi zostali skierowani przez dyżurnego lokalnego komisariatu Policji do obsługi interwencji związanej z unoszącym się z mieszkania dymem. Znajdujący się w niewielkiej odległości policjanci : mł. asp. Jerzy Sówka i sierż. szt. Karolina Golczyńska, po przybyciu na miejsce zauważyli wydobywający się z okien dym. Stojące pod blokiem osoby informowały, że ktoś jest w środku.

Pomimo pukania do drzwi oraz wołania z mieszkania nie dochodziły żadne odgłosy. Wówczas dzielnicowi podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka. Po wyważeniu drzwi z pomieszczeń wydobyły się kłęby czarnego dymu. Policjanci poruszając się przy ziemi w warunkach bardzo małej widoczności, w jednym z pokojów zauważyli leżącą kobietę, która nie mogła wstać i nie mogła się sama poruszać. Seniorka została wyniesiona przez dzielnicowych z mieszkania i przekazana pod opiekę przybyłego na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego.

Nie był to koniec działań dolnobrzeskich funkcjonariuszy. Policjanci ponownie weszli do mieszkania, gdzie sprawdzili pozostałe pomieszczenia pod kątem innych osób. Ponadto przy pomocy dostępnych im środków ugasili płonące w kuchni meble oraz otworzyli okna. Po sprawnych działaniach dzielnicowych na miejsce przybyła Straż Pożarna.

78-letnia seniorka w stanie niezagrażającym jej życiu została przewieziona przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala na dalsze badania.

Dolnobrzescy dzielnicowi: mł. asp. Jerzy Sówka i sierż. szt. Karolina Golczyńska wykazali się odwagą zasługującą na najwyższe uznanie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony