Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latka wyskoczyła z drugiego piętra. 26-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 15.11.2022

Policjanci zatrzymali 26-latka, który z zazdrości próbował dokonać zabójstwa swojej dziewczyny. Mężczyzna po powrocie do domu zaczął bić 20-latkę, grozić jej śmiercią oraz próbował zaatakować nożem. Kobieta ze strachu wyskoczyła z okna 2. piętra. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mężczyzna na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali 11 listopada. Skierowani na miejsce mundurowi od razu zatrzymali 26-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynikało, iż mężczyzna po powrocie do mieszkania stał się agresywny i wszczął awanturę. Powodem zajścia miała być zazdrość. Obywatel Zimbabwe początkowo zaczął uderzać 20-latkę pięściami oraz butelką. Następnie, gdy kobieta próbowała uciec, zamknął drzwi na klucz i zaczął grozić jej pozbawieniem życia. W pewnym momencie chwycił za nóż i usiłował zadać cios. Wtedy obywatelka Zimbabwe ratując swoje życia, wyskoczyła z okna mieszkania na 2. piętrze. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzieliły pomocy 20-latce.

Sprawca od razu został przewieziony do policyjnej celi. Po zebraniu dowodów w sprawie policjanci z I komisariatu doprowadzili 26-latka do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. Mężczyzna w trakcie przesłuchania usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia ciała oraz usiłowania zabójstwa.

26-letni obywatel Zimbabwe decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony