Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomagamy i chronimy” - szczecińscy policjanci wyprowadzili mieszkańców z pożaru

Data publikacji 15.11.2022

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. Niejednokrotnie szybkie i skuteczne działania pozwalają zapobiec tragedii. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło, ale przede wszystkim misja, którą funkcjonariusze Policji wypełniają z dumą. Tym razem dowiedli tego policjanci z Niebuszewa, którzy jako pierwsi byli na miejscu pożaru kamienicy.

11 listopada br. w godzinach porannych, policjanci z Komisariatu Szczecin Niebuszewo patrolujący miasto zauważyli wydobywające się z balkonu mieszkania kłęby dymu. Mundurowi bez chwili wahania ruszyli na pomoc, wzywając jednocześnie służby ratownicze.

Funkcjonariusze w drodze na piętro, z którego wydobywał się dym pukali do mieszkań oraz ostrzegali mieszkańców kamienicy o zagrożeniu.

Spod drzwi prowadzących do dwóch mieszkań zagrożonych pożarem wydobywały się kłęby ciemnego dymu. W jednym z nich policjanci zastali kobietę w piżamie oraz dwójkę malutkich dzieci. Niezwłocznie wzięli najmłodszych na ręce oraz wyprowadzili ich matkę przed budynek kamienicy.

Jak ustalili mundurowi, w drugim lokalu na trzecim piętrze, z którego wydobywał się dym, miał jeszcze przebywać mężczyzna w podeszłym wieku. Pomimo dużego zadymienia policjanci podjęli decyzję o wejściu do wnętrza mieszkania. W warunkach bardzo małej widoczności, w jednym z pokojów zauważyli stojącego seniora, który nie chciał opuścić swojego mieszkania. Wiedząc, że czas odgrywa w tej sytuacji kluczową rolę, a sytuacja w każdej chwili może się pogorszyć funkcjonariusze siłowo wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz.

Po chwili na miejscu pojawili się strażacy, którzy rozpoczęli czynności gaśnicze.


Dzięki natychmiastowej pomocy funkcjonariuszy mieszkańcom kamienicy nic się nie stało, a szczecińscy mundurowi po raz kolejny dowiedli, że pomagają i chronią. Ich odwaga zasługuje na najwyższe uznanie.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony