Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2022

Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W roku 2022 obchody odbędą się 20 listopada. Dzień ten stwarza okazję do zwrócenia uwagi na globalny problem, jakim są wypadki drogowe i ich skutki.

W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”. Ważnym elementem uroczystości jest zapalenie symbolicznego światła pod pomnikiem oraz posadzenie Drzewa Pamięci. Ponadto organizowane są uroczystości kościelne, spotkania z rodzinami ofiar, koncerty, seminaria naukowe. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy „Przejście” www.przejscie.com.

Do uroczystości w Zabawie będzie można przyłączyć się poprzez transmisję dostępną 20 listopada od godz. 10.15 pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=6wwW2_54qHA

plakat informujący o światowym dniu pamięci ofiar wypadków drogowych

Korzystając z drogi zawsze pamiętajmy, że od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym nasze własne a często także bezpieczeństwo bliskich nam osób.

 

BRD KGP

Powrót na górę strony