Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 197 km/h lewym pasem AOW – brawurową jazdę przerwali policjanci z wrocławskiej drogówki

Data publikacji 16.11.2022

Funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, przerwali „rajd” kierującego lexusem, który pędził 197 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia. 40-latek za nic miał obowiązujące na tej drodze ograniczenie prędkości do 120 km/h. Kierowca poczuwał się jednak do winy za popełnione wykroczenie. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się mandatem w kwocie 2500 zł.

Mimo coraz wyższych kar, kierujący nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Funkcjonariusze specjalnej grupy SPEED wrocławskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, natychmiast reagują na wszelkie przypadki agresywnej jazdy.

Mundurowi, patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na lexusa jadącego lewym pasem ruchu, którego kierowca przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h, rozpędził swoje auto do aż 197 km/h.

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana przez policjantów, a nieodpowiedzialny kierujący japońskim autem spotkanie z nimi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł oraz dopisanymi do jego konta 15 punktami karnymi.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.03 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony