Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 18 samochodów o wartości 2 milionów złotych

Data publikacji 17.11.2022

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 4 osoby, które odpowiedzą za oszustwo. 37-latek od 2019 roku przywłaszczył kilkanaście pojazdów o wartości około 2 milionów złotych oraz wspólnie z 37-latkiem, 35-latką i 34-latkiem dokonali szeregu oszustw. Bielańscy funkcjonariusze odzyskali 18 samochodów. Teraz całej czwórce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze oszustwa miały miejsce w połowie 2019 roku. 37-latek zawarł przez ten czas kilkanaście umów leasingowych. Przez ponad rok  wszedł w posiadanie samochodów różnych marek i pozorując zamiar realizacji umowy, wpłacał opłatę wstępną i spłacał kilka rat, a następnie przywłaszczał powierzony pojazd i przekazywał je różnym instytucjom i osobom. Środki pieniężne, które pozyskiwał od tych podmiotów za użytkowanie pojazdów, nie były przeznaczane na spłatę rat leasingowych.

Ponadto 37-latek wraz z 35-latką, 34-latkiem i 37-latkiem dokonywali szeregu oszustw na szkodę starszych osób.

Informacje o szeregu oszustw, które dopuściły się te osoby dotarła do Policji. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją kilka dni temu zatrzymali całą czwórkę. Policjanci odzyskali 18 samochodów o wartości około 2 milionów złotych. 37-latek usłyszał łącznie 46 zarzutów za oszustwa i przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej. Pozostała trójka odpowie za oszustwa. Za te przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony