Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Funkcjonariusz na czerech łapach” - nowy pies w służbie międzyrzeckiej Policji

Data publikacji 17.11.2022

Peri to suczka rasy owczarek holenderski, która w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczęła właśnie specjalistyczne szkolenie pod czujnym okiem swojego przewodnika sierżanta Tomasza Leśniaka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. W trakcie kursu Peri zostanie wyspecjalizowana jako pies patrolowo-tropiący do działań bez kagańca. Tuż po zakończonym szkoleniu Peri wraz ze swoim przewodnikiem będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu międzyrzeckiego.

Psy patrolowo-tropiące używane są w służbie patrolowej do przeszukania terenu i pomieszczeń, pościgu za osobą oraz podczas zasadzek. Stanowią pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, przy zatrzymywaniu osób oraz ich doprowadzaniu i konwojowaniu. Mogą być również używane do tropienia śladów ludzkich szukając osób zaginionych czy sprawców przestępstw. Ten szczególny rodzaj wyszkolenia daje wiele możliwości by skutecznie dbać o bezpieczeństwo. Kurs specjalistyczny przewidziany jest na okres sześciu miesięcy i jest bardzo intensywny. Na szkoleniu pies buduje więź ze swoim przewodnikiem, uczy się dyscypliny, komend oraz technik tropiących. Szkolenie to również czas na stworzenie zgranego duetu przewodnik-pies, który już niebawem realizował będzie zadania wynikające ze specyfikacji służby. Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu posiada wyspecjalizowany tor szkoleniowy, gdzie psy służbowe mogą udoskonalać swoje umiejętności pod czujnym okiem swoich przewodników.

Pozyskanie nowego czworonożnego funkcjonariusza było możliwe dzięki wsparciu Starosty Powiatu Międzyrzeckiego Pani Agnieszki Oleder, Członków Zarządu oraz Radnym Powiatu Międzyrzeckiego, którym należą się szczególne słowa uznania i podziękowania. To kolejny przykład owocnej współpracy z samorządami, która przekłada się na osiąganie dobrych efektów w pracy międzyrzeckich funkcjonariuszy, a tym samym zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. Po zakończeniu kursu specjalistycznego Peri wraz ze swoim przewodnikiem będą pełnili służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu międzyrzeckiego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony