Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg za poszukiwanym mężczyzną. Kierował mimo posiadanego zakazu

Data publikacji 17.11.2022

Iłowscy policjanci ścigali najpierw radiowozem, a następnie pieszo 36-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował niebezpieczną jazdę, doprowadzając do zderzenia z kilkoma pojazdami. Jak się okazało, był poszukiwany w celu odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności. 36-latek ma również orzeczony zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

We wtorek (15 listopada) policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej w trakcie wykonywania czynności służbowych, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Mitsubishi. Mężczyzna pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych do zatrzymania pojazdu, nie reagował i kontynuował dalszą niebezpieczną jazdę, doprowadzając do zderzenia z innymi pojazdami. Po przejechaniu kilku kilometrów wjechał w miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów przez osoby niepełnosprawne, wybiegł z samochodu i pieszo kontynuował ucieczkę. Policjanci jednak szybko go zatrzymali. Jak się okazało, jest on bardzo dobrze znany funkcjonariuszom. 36-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 14 miesięcy, za podobne popełnione przestępstwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu, zanim został przewieziony do zakładu karnego, zostało mu przedstawionych pięć kolejnych zarzutów kierowania pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi, które popełnił na przestrzeni jednego miesiąca w tym roku.

Przypominamy, że przestępstwo kierowania pojazdami mechanicznymi wbrew orzeczonemu zakazowi, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Osoba, która pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzyma się do kontroli drogowej, również odpowiada za popełnione przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

sierżant sztabowy  Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 • policjanci osadzają mężczyznę w radiowozie
 • policjant zakłada kajdanki mężczyźnie
 • mężczyzna stoi w celi
 • pojazdy stojące na parkingu
 • policjant zakłada kajdanki na nogi
 • kajdanki na rękach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.21 MB)

Pliki do pobrania

 • 455.52 KB
  Audiodeskrypcja filmu
 • 10.48 KB
  Deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony