Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniamy okoliczności tragicznego w skutkach pożaru

Data publikacji 17.11.2022

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru. Paliła się strzelnica w jednej spod opolskich miejscowości. Na miejscu całą noc trwałą akcja gaśnicza, a policjanci prewencji i ruchu drogowego zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem. Nasza grupa dochodzeniowo-śledcza przez cała noc zabezpieczała dowody. Na najważniejsze pytania będziemy mogli odpowiedzieć dopiero po wejściu na pogorzelisko. Na miejscu współpracujemy także z nadzorem budowlanym i saperami Wojska Polskiego.

16 listopada, około godziny 18:00 dyżurny komendy miejskiej w Opolu otrzymał informację o pożarze, do którego doszło w jednej spod opolskich miejscowości. Na miejscu okazało się, że płonie strzelnica. Do swoich działań przystąpili strażacy. Natomiast policjanci prewencji zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na całe szczęście pożar nie zagrażał innym budynkom.

Akcja gaśnicza trwała całą noc i w tym czasie wielokrotnie na miejscu wjeżdżał ciężkie wozy bojowe Straży Pożarnej. W tym czasie policjanci ruchu drogowego kierowali ruchem i zapewniali bezpieczeństwo wszystkim, którzy przejeżdżali w pobliżu działań.

Policjanci wchodzący w skład grupy dochodzeniowo-śledczej już od początku działań przystąpili do pracy. Trwają akcja gaśnicza uniemożliwiała wejście na teren strzelnicy. Policjanci zabezpieczali jednak te ślady, do których w sposób bezpieczny można było się dostać. Rozpytywali również możliwych świadków zdarzenia i mieszkańców pobliskich domostw.

Bezpośrednio z miejsca pożaru ewakuowano 3 osoby. Dwie z nich, z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Niestety, trzecia osoba pomimo reanimacji zmarła. Za szybko również, aby dać odpowiedź na pytanie o dokładną liczbę ofiar tej tragedii. Dokładne oględziny miejsca pożaru będą możliwe, dopiero gdy pracownicy nadzoru budowlanego oraz saperzy Wojska Polskiego wydadzą na to zgodę.

(KWP w Opolu / kp)

  • radiowóz policyjny i wóz strażacki na miejscu zdarzenia
  • pora nocna, wozy strażackie i radiowozy policyjne na miejscu zdarzenia
  • płonący budynek
  • pora nocna, wozy strażackie i radiowozy policyjne na miejscu zdarzenia
  • dwaj policjanci na miejscu zdarzenia, w tle wozy strażackie
  • policjanci i strażacy na miejscu zdarzenia, w tle uszkodzony budynek
Powrót na górę strony