Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla agresywnego 19-latka

Data publikacji 21.11.2022

Na trzy miesiące do aresztu trafił 19-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który na terenie miasta zaatakował nożem mężczyznę oraz groził pozbawieniem życia pracownicy jednego ze sklepów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, młodociany przestępca może w więzieniu spędzić resztę swojego życia.

Do jednego ze zdarzeń doszło 13 listopada br. na terenie Oławy. Policjanci ustalili wówczas, że nieznany zgłaszającemu mężczyzna, pod pretekstem rozmowy w sprawie pracy wyprowadził pokrzywdzonego w okolice rzeki Oława, a następnie stosując względem niego przemoc doprowadził do bezbronności, po czym zadał mu cios nożem w okolicę szyi, powodując ranę ciętą.

Błyskawiczne działania operacyjne oławskich kryminalnych pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie podejrzewanego o ten czyn 19-letniego mieszkańca powiatu oławskiego.

Mężczyzna oprócz zarzutu usiłowania zabójstwa 28-latka będzie odpowiadał również za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. Okazało się bowiem, że zatrzymany w dniu 12 listopada br. podczas zakupów w jednym ze sklepów znajdujących się na terenie miasta, stojąc przy kasie wyciągnął w kierunku ekspedientki nóż po czym gestem i wypowiadanymi słowami groził jej pozbawieniem życia.

Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony