Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz z Wołowa w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja. Wszystko nagrała kamera

Data publikacji 22.11.2022

Dwóch amatorów cudzego mienia na długo zapamięta ten dzień. Nie dość, że skradzioną butelkę alkoholu rozbili wybiegając ze sklepu, to jednego ze złodziejaszków zatrzymał policjant Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, który w czasie wolnym od służby akurat przejeżdżał obok okradanego sklepu. Teraz pechowi złodzieje odpowiedzą przed sądem.

19 listopada br. dyżurny wołowskiej komendy Policji został powiadomiony o kradzieży alkoholu z jednego z marketów na terenie miasta. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kradzieży mienia o wartości niemal 700 złotych dokonało dwóch młodych mężczyzn. Amatorzy cudzego mienia w trakcie wybiegania ze sklepu rozbili jedną ze skradzionych butelek, a z pozostałą częścią łupów, szybko oddalili się w kierunku pobliskich bloków mieszkalnych.

Funkcjonariusze błyskawicznie podjęli działania, mające na celu zatrzymanie sprawców. Wówczas mundurowy z Brzegu Dolnego, będąc w czasie wolnym od służby i przejeżdżając jedną z ulic Wołowa, zauważył młodego mężczyznę biegnącego przy drodze. Za nim w oddali widać było biegnącego umundurowanego policjanta.

Natychmiastowa reakcja dolnobrzeskiego funkcjonariusza i skuteczny pieszy pościg doprowadził do zatrzymania jednego ze sprawców. Ujętego mężczyznę przejął patrol znajdujących się w służbie policjantów.

rPzewożąc zatrzymanego do Komendy Powiatowej Policji w Wołowie celem wykonania niezbędnych czynności, policjanci rozpoznali idącego po drodze drugiego ze sprawców. Powiadomiony patrol ogniwa ruchu drogowego szybbko zatrzymał drugiego z podejrzanych.

Zatrzymanymi okazali się 19-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego i 20-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości, w związku z czym noc spędzili w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Funkcjonariusz z Wołowa w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja. Wszystko nagrała kamera

Pobierz plik Funkcjonariusz z Wołowa w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja. Wszystko nagrała kamera (format mp4 - rozmiar 30.02 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony