Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poprzez gwałtowne hamowanie celowo doprowadził do kolizji drogowej

Data publikacji 22.11.2022

23-letni kierowca Volkswagena Passata wyprzedził innego kierowcę, zjechał na jego pas i bez powodu gwałtownie zahamował doprowadzając do kolizji. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd. Policjanci po raz kolejny apelują o przepisową jazdę i zachowanie rozsądku na drodze.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (17.11.2022) o godzinie 10:10 na drodze wojewódzkiej nr 254 w miejscowości Szczepanowo. Skierowani na miejsce policjanci dzięki nagraniu z kamery samochodowej jednego z uczestników ustalili, że 23-letni mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem marki Volkswagen Passat wykonał manewr wyprzedzania pojazdu Fiat Stilo, po czym bez uzasadnionej przyczyny gwałtownie zahamował, w wyniku czego doprowadził do najechania na tył jego pojazdu. W ocenie funkcjonariuszy zachowanie 23-latka było celowe i złośliwe, a stworzone zagrożenie na drodze bardzo realne, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Dokumentacja ze zdarzenia wraz z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu, który podejmie decyzję o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jeżeli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu, poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji. Nagrania z zapisem nieprawidłowych i groźnych zachowań możesz również przesłać mailowo na adres: stopagresjidrogowej-kwp@bg.policja.gov.pl

Film kolizja.mp4

Pobierz plik kolizja.mp4 (format mp4 - rozmiar 11.85 MB)

Powrót na górę strony